مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
تست روانشناسی ازدواج چیست ؟
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

تست روانشناسی ازدواج

تست روانشناسی ازدواج تست شیرینی است که هر زوج جوانی دوست دارد انجام دهد . هر دختر و پسری که میخواهد ازدواج کند میخواهد از اعماق قلب و روح همسر آینده اش مطلع شود . تست روانشناسی ازدواج شاید صد صد ست نشد اما شما را به هدفن نزدیک میکند . تست روانشناسی ازدواج لااقل ید خود صادق شید . جواب ست دادن به سوالات تست روانشناسی ازدواج میتواند حدی برخی تردیدها را از میان بردارد . تست روانشناسی ازدواج سوالاتی مطرح میشود که ید به پاسخ داده شود . البته پاسخ ست دادن به این تستها به چند عامل بستگی دارد . ابتدا ید خودن روراست شید . یعنی به سوالات بدون تعصب و صادقانه پاسخ دهید . یادن شد تست روانشناسی ازدواج سنگ محک شما نیست . بلکه واقعیتی است که شما را به شناخت خود وهمسرن مهمان میکند .

یکی از عوامل دیگر که به کمک تسن می آید شناخت ست شما از خودن میشد . آیا براستی شما شناخت ستی ازخودن دارید ؟  از همسرن چطور؟ به زندگی خوشبین هستید یا بد بین ؟ شناخت شما از احساسات همسرن چگونه است ؟ و آیا مورد احساسات خود برداشت ستی دارید ؟ کسی که میخواهد از تست جواب ستی بگیرد ید این ویژگیهایش صحیح شد . اگر شما ازخود و محیط زندگین شناخت خوبی نداشته شید جواب تست شما از واقعیت دورتر خواهد بود . اگر به همسرن بدبین هستید جواب تست شما ست نخواهد بود .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


تست روانشناسی ازدواج آنلاین

تست روانشناسی ازدواج آنلاین نیز پاسخگویی به برخی سوالات میشد . حال این سوالات بر چه مبنایی مطرح میشوند ؟ تست روانشناسی ازدواج آنلاین نیز چون اکثر تستها بر مبنای اطلاعات علمی مطرح میشود . برخی از روانشناسان بر مبنای تجارب و تحقیقات علمی به نکاتی دست یافته اند . این دست یافته ها را قالب تست جمع آوری کرده و اختیار افرادی قرار داده اند . هر یک از نظریه پردازان و محققان سوالاتی مختص به خود مطرح کرده اند و هر یک به عواملی اهمیت میدهند . حال ما به زعم خود ممکن است به سوالات جوابی بدهیم که خود را بهتر جلوه دهیم . پاسخهای غیر واقعی تقری مشخص میشوند . روانشناسان پاسخها را بر اساس اطلاعات علمی خود میسنجند . تست روانشناسی ازدواج آنلاین اگر حضور یک روانشناس انجام شود بهتر است . او ممکن است پاسخهای غیر واقعی را تشخیص دهد .

تست روانشناسی ازدواج آنلاین میتواند جالب ، جذاب و خوشایند شد . بد نیست هر یک از ما هر از گاهی خود را محک بزنیم . ببینیم توانسته ایم همسر خوبی برای شریک زندگیمان شیم ؟ متوجه شویم توانسته ایم از او هم شریک خوبی برای زندگیمان بسازیم ؟ اری برخی اوقات اگکر همسرمان لابلای ایام گم شده و به وظایف خود بخوبی عمل نمیکند کمی هم ما مقصر هستیم . البته تمام اینها نیاز به این دارد که شخص ثالثی مارا به قضاوت بنشیند . کسی که میداند . علمش را دارد و تجربه کافی . کسی که کمتر مارا به اشته می اندازد .

 


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


تست روانشناسی ازدواج موفق

تست روانشناسی ازدواج موفق تستی است که سوال هایش کمی متفاوت تر است . یک تست روانشناسی ازدواج موفق سوالات بر مبنای اطمینان و آرامش تهیه شده است . یک تست زدن شما متوجه خواهید شد به همسرن اطمینان دارید یا خیر ؟ یک تست روانشناسی ازدواج موفق از شما مورد اعتمادن به همسر پرسیده خواهد شد . میزان اعتماد  و اطمینان شما به همسرن سنجیده میشود . ستی تست براساس شناخت ست شما نسبت به خود و به همسرن میشد. حال یک سوال مطرح میشود . پاسخهای شما چند صد همسرن همخوانی و یا تشابه دارد ؟ آیا شما به یک میزان به هم اعتماد دارید یا خیر؟ علت تفاوت میزان اعتماد شما به هم چیست؟

تست روانشناسی ازدواج موفق برای سنجیدن شما و همسرن میشد . بهتر است این تست یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی انجام شود . بهتر است این تست را همزمان همسرن انجام دهید . البته واضح است که جلسات تست هردوی شما نشید و پاسخها سکرت بماند . تست روانشناسی ازدواج موفق بهتر است حضور یک کارشناس انجام بگیرد . خلال این تست شما میتوانید به آسیبهایی که به روابط شما وارد شده پی ببرید . شما میتوانید زخمهایی را که روحن برداشته ببینید . میتواند آسیبهایی را که ناخودآگاه بر همسرن وارد کرده اید ببینید . آنهارا مداوا کنید روابط شما ترمیم شود . زه شود . آنگاه خواهید توانست دوره جوان شوید . اری جوان شدن ترمیم روابط امکان پذیر است . داشتن روح سالم و بدون خراش شما را جوان میکند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


 

تست روانشناسی مجدد

تست روانشناسی مجدد برای این است که پاسخ سوالها واقعی شد . همانطور که مطرح شد هر یک از ما هنگام پاسخ ممکن است دچار هیجان شویم . هر یک ممکن است پاسخهایمان واقعی نشد . پاسخهای غیر واقعی ممکن است براساس رویستی ، عدم شناخت و یا ترس از دیده شدن و برملا شدن پاسخ ها شد . تست روانشناسی مجدد کمک میکند پاسخی بدون اغراق داشته شیم . پاسخی بدون ترس و حتی استرس . بله هنوز هم ممکن است از اینکه به یک تست جواب میدهیم مانند دوران تحصیل دچار استرس شویم . شاید اعتقاد داشته شید بعد از ازدواج ید چشمها را بست وکمی ها را ندید . عقیده خوبی است زبینی برخی کاستی ها عث رنج انسان میشود پس بهتر است چشم هایمان را ببندیم .

اما دیدن کاستی هایی که میتواند برطرف شود و حسهای بهتری به ما ببخشد همیشه خوشایند است . چه اشکالی دارد اگر ما به همسرمان اعتماد کنیم البته اگر قابل اعتماد است . ایرادی ندارد اگر اعتماد همسرمان را به خود جلب کنیم . هیچوقت دیر نیست . اگر برای مشاوره قبل از ازدواج کوهی کرده ایم . میتوانیم به مشاوره ازدواج مت بورزیم . این کار خوا از اهمالی که انجام داده ایم به ورطه موفقیت خواهیم کشاند . پاسخ دادن به سوالاتی همچون آیا رمز کارت اعترین را به همسرن میگویید خیلی چیزها روشن میشود . آیا نظرن نسبت به هم مثبت است ؟ آیا نسبت به هم واقع بین هستید ؟ اینها سوالاتی هستند که هر از گاهی از خود ید بپرسیم . پاسخ دادن به این سوالات میتوانیم به شناخت روابطمان بیاندیشیم . میتوانیم بفهیمم روزمرگی چق از من ما قی مانده است .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


تست روانشناسی ازدواج و عشق

تست روانشناسی ازدواج و عشق معمولا قبل از ازدواج صورت میگیرد . اگر به شخصی بعد از بیست سال زندگی بگویند این تست را انجام بده منمکن است بخندد . حالی که این تست همیشه ید انجام شود . چه بسا روابط عاشقانه ای که روزمرگی گم شده شد . چه بسا غفلته که ما را از عشقمان دور نگه داشته شد . تست روانشناسی ازدواج و عشق از زیترین تستها است . این تست دونفر به میزان علاقه به دیگری مطلع میشود . میفهمد چه اندازه شریک عاطفی اش را دوست دارد . تست روانشناسی ازدواج وعشق  به ما میگوید که ازدواج ما براساس عشق انجام میپذیرد یا براساس مصلحت . کسی که میخواهیم ازدواج کنیم عاشقانه مارا دوست دارد ؟ تنگناهای زندگی عشق به فریادمان خواهد رسید ؟

ازدواجی که یک عشق واقعی انجام میشود کمتر آسیب میبیند . اگر بتوانیم این عشق را حفظ کنیم . اگر بتوانیم از گرد وغر زندگی دور نگهش بداریم . اگر هراز گاهی قلبمان گردگیریش کنیم . اگر بتوانیم هر چند وقت یکر حال دلمان را و دل عشقمان را بپرسیم . مانند یک شی گرانبها مدام رگهایش حسمان بدمیم زنده بماند . مارا زنده نگه دارد . تست عشق فقط برای قبل از ازدواج نیست . این تست به ما میفهامند چه حد به احساس دلمان اهمیت داده ایم . چه حد روحمان تغذیه کرده ایم . عشق غذای دل و روح است . روح هویت ما ، وجود ما وشخصیت ماست چق به آن اهمیت داده ایم جوان بماند ؟ جسم مانند جلدی از کب وجود ماست که برروی روح کشیده شده گزند نبیند .

 


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage and Psychological Testing | America Magazine

 

تست روانشناسی ازدواج چیست ؟

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت 8:28
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 38 | لينك ثابت
بهترین دکتر مشاوره خانواده
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

دکتر مشاوره خانواده

دکتر مشاوره خانواده میتواند برای حل مشکلات جدی خانواده مفید شد . توجه داشته شید دکتر روانشناس مشاور تفاوت دارد و روانپزشک هردو اینها فرق میکند . دکتر مشاور خانواده میتواند شناخت اختلالات رفری کمک مهم  و موثری شد . حال آنکه مشاور میتواند تصمیم گیری ها به شما مشاوره دهد . واقع کسی که مشکلی دارد ابتدا به مشاور مراجعه میکند . اگر شخص نیاز به کمک های موثرتری داشته شد اورا به یک روانشناس معرفی میکنند . اگر این بیمار نیاز به مان دارویی داشته شد ید یک روانپزشک اورا ببیند .

یک دکتر مشاور خانواده میتواند تشخیص دهد که مان ید دارویی شد یا روحی و یا اصلا بیماری کار نیست ومراجعه کننده نیاز به یک مشاوره دارد . دکتر روانشناس راهکارهایی برای مان اختلال های رفری و یا ذهنی به شما ارایه میدهد . مشاور تصمیم گیری هایی مانند ازدواج به شما مشاوره خواهد داد و یک روانپزشک مان بیماری های روح و روانی به شما کمک خواهد کرد . یک دکتر مشاور خانواده مشکلات هر یک از اعضای خانواده را بررسی میکند . سپس دست یافته هایش را جمع بندی میکند . بعد نوبت مان میرسد . دکتر مشاور خانواده صورت تشخیص بیماری شما را برای مان به روانپزشک ارجاع خواهد داد . اولین و مهمترین مرحله مان تشخیص ست است . دکتر مشاور خانواده اگر ست و به موقع تشخیص دهد بهترین کمک را کرده است .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره رایگان خانواده


دکتر مشاوره خانواده خوب

دکتر مشاور خانواده خوب ید چه ویژگی هایی داشته شد ؟ دکتر مشاوره خانواده خوب ید صبر و حوصله داشته شد . به دقت به حرفهای مراجعه کننده گوش بسپارد . دکتر مشاوره خانواده خوب هنگام صحبت بیمار برایش وقت میگذارد . حواس جمع . همانق که خوب گوش میکند قت تشخیص خوبی داشته و بخوبی هم میتواند بیمار حرف بزند . دکتر مشاوره خانواده خوب ید به بیمار خود اعتماد ببخشد . بیمار ید آنق اعتماد داشته شد که بتواند رازهای سر به مهرش را نزد مانگرش بیان کند . دکتر مشاور خوب ید حیطه کاری خود کار کند . اگر بیمارش نیاز به مان دارویی دارد بیمارش رامطلع کند  . به راحتی ید به او بگوید مان شما به حوزه کاری من مرتبط نیست شما ید به روانپزشک مراجعه کنید . این مرحله مانگر ید به بیمارش حس اطمینان و امنیت ببخشد .

مان شونده سخنان مشاور یا دکترش نید دچار هراس و ترس شود . دکتر مشاوره خانواده خوب ید به بیمارشاطلاع رسانی کند  . مواردی که دچار تردید و شک میشد به بیمار اطلاع رسانی غلط نکند . مثلا اگر احتمال میدهد کودک خانواده مبتلا به شیزوفرنی است اما مطمن نیست نید بیان کند . ارجاع به روانپزشک ید نهایت دقت و آرامش انجام شود . روانشناس یا مشاور ید طوری بیمارش حرف بزند که اعتماد بیمارش را جلب نماید . ید به او امید ببخشد .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایگان


 

بهترین دکتر مشاوره خانواده

بهترین دکتر مشاور خانواده دکتری است که برای هر یک از بیمارانش پرونده تشکیل بدهد و آنها را نگه دارد . بهترین دکتر مشاور خانواده انتخاب پرسنل دفتر خود دقت میکند و به آنها آموزش میدهد که حفظ اسرار مراجعان دقت کافی داشته شند . دکتر مشاور خوب برای تشخیص ست و ریشه یابی اختلالات تمام افراد خانواده ارتط است . تحقیقات و بررسی هایش را تمام خانواده بسط میدهد . یک روانشناس خوب برخورد خوب وصمیمانه به مراجعه کننده خود اطمینان میبخشد . سخنان او نرم و همراه ملاطفت است .

بهترین دکتر مشاورخانواده به بهبودی بیمار خود امیدوار است . او این امید را به بیمار انتقال میدهد . او ایمان دارد که بعد از تشخیص ست گام بعدی امیدوار بودن و امید دادن به بیمار است . شاید بگویید اگر بیماری مان ندارد امید واهی دادن به او بیخود است .  اما بیماریهای روحی و روانی بدون استرس و هیجان کاذب بهبود میابند امید حرف اول را میزند . شاید برخی بیماریها مطلقا خوب نشوند اما بهبود میابند . دنیای امروز علم روبه پیشرفت برق آسا است و خوشبخنه علم از طریق فن آوری اختیار تمام مردم قرار میگیرد . این سرعت پیشرفت علم و سرعت انتقالل ، آدمی را به بهبود خوشبین میکند . چه بسا بیماریهایی که دیروز غیر قابل مان بودند اما امروزه میتوان به بهبود آن امیدوار بود .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده آنلاین


دکتر مشاوره خانواده مرکز مشاوره آویژه

دکتر مشاوره خانواده مرکز مشاوره آویژه مانند هر دکتر خوب میداند که عقاید فردی خود را وارد مشاوره ننماید . مثلا اگر یک دکتر علاقه خاصی به نژاد خاصی دارد اگر مراجعه کننده از آن نژاد نیست نید معادلات قضاوتش برهم بریزد . دکتر مشاوره خانواده مرکز مشاوره آویژه امین گفر و رازهای سر به مهر شماست . او میداند که یک دکتر ید قابل اعتماد شد . مثلا اگر یک جلسه یا میزگرد آنلاین خانواده شرکت کرد رازها را برملا نمیکند . روانشناس مرکز مشاوره آویژه شما مورد خاصی که برای آن مراجعه کرده اید صحبت میکند . او به وقت شما احترام میگذارد . تمام مدت مشاوره وقت شما را تماسهای تلفنی و غیره ه نمیدهد . او به دقت و حوصله حرفهای شما را گوش میکند . بهترین و سریعترین راهکارهای مان را توصیه میکند .

علم او به روز است پس میتوانید خیال راحت از آخرین مان برای بیماری خود استفاده کنید . او از مدیریت سلفی برخوردار است . یعنی میتواند وقت شما را مدیریت کند و از وقت شما برای کارهای شخصی استفاده نکند . او به محض اینکه حرفهای شما را شنید شما را رسته های بیماری قرار میدهد . او شما را آسیبهای ونین آشنا میکند . هر قوم ونژادی که شید هر دین و مذهب به عقاید شما احترام میگذارد . هدفهای مانی او مشخص است  و راهکارهای مان را به شما میگوید . او هیچگاه به شما نمیگوید این کار را انجام بده یا نده . او شمارا مشکلات و عیوب وهمینطور فواید رفرها آشنا میکند . او اجازه میدهد خود شما به رفر و راهکار مناسب برسید . این روش متداول مرکز مشاوره آویژه است .


بیشتر بخوانید:مرکز


 

دکتر مشاوره خانواده آویژه

دکتر مشاور خانواده آویژه کمک علوم و فن آوری نوین شما را راهنمایی میکند . او برخورد مناسب و خوب مشوق شما برای پیمودن راه مان خواهد شد . دکتر مشاوره خانواده آویژه صورت لزوم خانواده شما همفکری خواهد کرد . سوال میکند واز پاسخ برای تصمیمگیری و مان شما بهره میبرد .  چرا که ممکن است راه مان ارتط مستقیم رفر خانواده شما داشته شد . او توجیه و توضیح مشکل یا آسیب آنها را قانع خواهد کرد برای بهبود بیماری همراه شما شند . او همکاری افراد خانواده را جلب خواهد کرد . دکتر مشاوره خانواده آویژه هدفهای مانی مشترکی برای شما و خانواده ارایه خواهد داد . اگر مشکل شما ارتط همسرن شد مشاوره زناشویی وزندگی مشترک خواهد داد . اگر این مشکل ارتط سایر افراد خانواده شد شما نیاز به مشاوره خانواده دارید .

شما مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه میتوانید به خود کمک کنید . کسی که به خود کمک میکند واقع دارد به خانواده کمک میکند . اگر یکی از افراد خانواده گیری ذهنی و روانی داشته شد واقع همه افرادخانواده استرس دارند . آرامش خانواده گرو آرامش تمام افراد خانواده است . کسی میتواند ادعا کند برای آرامش تک تک افراد خانواده تلاش میکند که برای آرامش خود اقدام کند . احترام به خود احترام به همه است . دوست داشتن خود مساوی دوست داشتن تمام افراد خانواده میشد . کسی که سلامت روحی و جسمی خود اهمیت نمیدهد نید توقع داشته شد دیگران اهمیت بدهند . کسی که به خود احترام نمیگذارد نید از دیگران توقع احترام گذاشتن داشته شد .

 


بیشتر بخوانید:کانال مشاوره روانشناسی خانواده


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: How to Find the Best Primary Care Doctor | Patient Advice | …

 

بهترین دکتر مشاوره خانواده

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت 6:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 45 | لينك ثابت
تربیت دختر از دیدگاه اسلام چگونه است؟
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

تربیت دختر از دیدگاه اسلام

تربیت دختر از دیدگاه اسلام ید از همان ابتدای نوزادی و حتی دوران جنین آغاز شود . تربیت دختر از دیدگاه اسلام مانند پرورش گل وگیاه میشد . وقتی گل میکاریم ابتدا زمینه رشد آنرا فراهم میکنیم . زمین خوب ، کود مناسب و بذر خوب . پس از آن زمینه پرورش گل را فراهم میکنیم . نور کافی ، آبیاری بجا ، به اندازه و به موقع . این عوامل عث میشود ما بتوانیم گلی زی داشته شیم رشد خوب و پرورش مناسب . تربیت دختر از دیدگاه اسلام نیز همینگونه است . ما برای یک تربیت خوب ابتدا ید زمینه رشد و پرورش دختر رافراهم کنیم سپس به تربیت او بپردازیم . اسلام از نظر صواب و گناه تفاوتی میان دختر و پسر نیست . از نظر آفرینش نیز میان پسر و دختر برتری وجود ندارد و هر دو یک شان و عزت را دارند .

تربیت دختر از دیدگاه اسلام از آنجهت بسیار مهم است که او آینده ما خواهد شد . ما یعنی مربی . کسی که مسیرآینده را تربیت فرزندانش تعیین میکند . تربیت دختر از دیدگاه اسلام امری خطیر و بزرگ است که میتواند سامان دهنده جهان شد . میتواند دنیا را متحول کند . تربیت دختر از دیدگاه اسلام یعنی پایه ریزی جهان اسلام . یعنی پرورش نسلی که بر پایه و اساس نیکی ونیک بینی برپا خواهد شد . یک دختر نیک اندیش نسلی نیکو صفت دامان خود پرورش خواهد داد.


بیشتر بخوانید:اهمیت تربیت کودک از دیدگاه قرآن


اصول تربیت دختر از دیدگاه اسلام

اصول تربیت دختر از دیدگاه اسلام بر اساس جهان بینی اسلامی برپا شده است . مسلما مکتب اسلام اولین اصل از اصول تربیت دختر از دیدگاه اسلام مسلمان بودن دختر میشد . شناخت ست و محقق شده اسلام جزو اولین اصول تربیت دختر از دیدگاه اسلام میشد . دختری میتواند نسل آینده را مکتب اسلام آشنا کند که خود این مکتب آشنا شد . از دیگر اصول تربیت دختر از دیدگاه اسلام برخوردار بودن از مهر وعاطفه کافی والدین یا اولیا نسبت به دختر میشد . تربیت زمانی به نتیجه میرسد که دختر کسر مهر و محبت نداشته شد .

چون دختر موجودی عاطفی است اگر ازمحبت وافی برخوردار نشد ممکن است از مسیر عادی زندگیش منحرف شود . برخوردار بودن از عاطفه خانواده برای یک دختر یک نیاز است . اصول تربیت دختر از دیدگاه اسلام از حمایت عاطفی جانب داری میکند . رابطه پیامبر دخترش آنق قوی بود که اورا ام ابیها مینامید . این نشان دهنده رابطه خوب عاطفی میان پ و فرزند میشد . از دیگر اصول تربیت دختر اسلام توانایی ایجاد رابطه اجتماعی است . دختر از نظر اسلام ید ست را از نا ست و سره را از ناسره تشخیص دهد . یک دختر ید میریت صحیح داشته و بتواند روابط خانوادگی را پیوند دهد .


بیشتر بخوانید:اهمیت تربیت کودک اسلام


 

مراحل تربیت دختر ازدیدگاه اسلام

مراحل تربیت دختر از دیدگاه اسلام به چند دوره تقسیم میشود . اولین مرحله ، زمانی است که جنین داخل رحم ما میشد . این مرحله بسیار مهمی است . چون اندامهای حسی _حرکتی ، اندامهای عصبی و غیره تشکیل میشود . این جنین اگر مورد مراقبت قراربگیرد فرزندی سالم و سر حال خواهد شد . جنین داخل رحم نیز میتواند رفرنس های عاطفی را یافت نماید . او رحم ما پیامهای حسی _عاطفی احساس آرامش کسب میکند . او آینده میتواند این حس را به همسر ، فرزندان وجامعه منتقل کند .

دومین مرحله از مراحل تربیت دختر از دیدگاه اسلام از یک سالگی هفت سالگی میشد . این مرحله به دختر از طریق زی میتوان خوشرفری و تعاملات اجتماعی را آموخت . میتوانیم استعدادهای اورا کشف کنیم . اجازه بدهیم تجربه کند . تجربه کردن نیز از مراحل تربیت دختر از دیدگاه اسلام است . قالب قصه و حکایت اورا خطرات اجتماع و همینطور راه برخورد ست معضلات آشنا کنیم  . البته نید اورا بترسانیم . آشنا کردن ترساندن تفاوت دارد .


بیشتر بخوانید:تربیت فرزند دختر از بدو تولد


اهمیت تربیت دختر از دیدگاه اسلام

اهمیت تربیت دختر از دیدگاه اسلام از این جهت است که یک دختر مسلمان ید محترم شمرده شود . جایگاه دختر اسلام ازآنجهت اهمیت دارد که زنانی همچون خدیجه ، مریم ، فاطمه و سمیه نقشی اساسی و مهم زنده نگهداشتن اسلام داشتند . دختر اسلام نقش تلطیف کننده روابط انسانی جامعه و خانواده را دارد . اهمیت تربیت دختر از دیدگاه اسلام بسیار  مهم است . جامعه همیشه نیاز به یک مربی و تربیت کننده دارد که بتواند جامعه را جهت ست هدایت کند . لذا دختر به عنوان مربی فرزندان از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است . تربیت دختر مهم است چون او ید ق خود را جامعه بداند .

دختران مسلمان فقط یک ما نیستند آنها پیام رسان حرکتهای حق طلنه هستند . مانند زینب صحرای کربلا که پیام رسان خون پاک براش به جهانیان بود . اگر دختری مانند زینب نبود شاید جهان هرگز پیام کربلا را به این زییی شنیده نمیشد . دختر مسلمان اجتماعی زیستن میتواند از اسلام دفاع کند . یک دختر مسلمان تعامل زیی اجتماعی خود پیامی عملی است از اینکه اسلام دینی اجتماعی است . اسلام هیچکس را انزوای اجتماعی نمیخواهد و دختر نیز از این قاعده مستثنی نیست . دختر به عنوان ما آینده ید اجتماع شد . ید بتواند حرمت خود را حفظ کند . ید عزت نفس پلیدی را از خود دور نماید .


بیشتر بخوانید:نکات تربیت فرزند پسر و دختر


 

ضرورت تربیت دختر از دیدگاه اسلام

ضرورت تربیت دختر از دیدگاه اسلام دارای اهمیت فراوانی است . چون اسلام بر داشتن عزت نفس دختران کید فراوان دارد . یک دختر مسلمان تربیت ست عزت نفس لایی خواهد داشت . ضرورت تربیت دختر از دیدگاه اسلام بر پایه علم و شناخت  برنامه ریزی شده است . اعتماد به نفس دختر مسلمان لا است و میتواند توانایی هایش جهان را رو به جلو هدایت کند . جامعه ای که دختر ست تربیت نشود مسلما جوانان نیز ست هدایت نخواهند شد . حال که به ضرورت تربیت دختر از دیدگاه اسلام پی بردیم بهتر است ست عمل کنیم . تربیت ست به دختر خود شخصیت و احترام ببخشیم . او مانند یک کنیز برخورد نکنیم که فقط به امور آشپزی و خانه داری بپردازد .

دختر ازدیدگاه اسلام جایگاهی والا دارد . او نوی خانواده است که به امور خانواده سر و سامان میبخشد . خانه را مدیریت میکند و تدبیر و اندیشه زخمهای اجتماعی ، اقتصادی و غیره را بهبود میبخشد . دختر رفیق پ و همدم ما است . ید  او نهایت ملاطفت و شعور برخورد شود بتواند جایگاه خود را حفظ کند . ید از آسیبهای اجتماعی به دور شد سلامت روحی و جسمی به وظایف خود عمل کند . دختری میتواند اجتماع و خانواده به عنوان مربی ست عمل کند که عقده نداشته شد . گره های روحی مانع از  ست عمل کردن او میشود .


بیشتر بخوانید:روش های تربیت فرزند اسلام


مشاوره و خانواده 

مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی به تربیت ست دخترانمان اهتمام بورزیم .  مشاوره تربیت کودک فرزندی سالم تربیت کنیم که آینده بتواند از عهده وظایفش بر بیاید . مشاوره کودک لازمه تربیت ست کودکانمان است . مسفانه تربیت دختر جامعه ما یا افراط میشود یا تفریط . یعنی برخی از ما آنق به دخترمان محبت میکنیم که لوس و خودمحور میشود . برخی نیز آنق غرق بو ها هستند که او را محدود میکنند . آنها ازاودختری منزوی  و متعصب میسازند . هردو روشی اشته است . تربیت دختر تعادل و میانه روی حرف اول را میزند .

د رمثالی که برای پرورش گل زدیم . اگر به یک گل بیش ازحد آب که مایه حیات است بدهیم ریشه گل را میپوسانیم . اگر گل معرض نور شدید آفب قرار بگیرد برگهایش میسوزد . اما هرکدام اگر به اندازه شد گل را رور میکند . آنرا میپروراند . تربیت دختر نیز از هیچیک از عوامل غافل نشیم . به اندازه لازم و کافی مهر بورزیم . عین حال به دیب او اهمیت دهیم . گلی داشته شیم از گلهای بهشت . این گل زی عث سعادت ما ، خود و جامعه فردا خواهد شد . دختری اعتماد به نفس ، عزت نفس لا و محبت بیکران که میداند کجا محبت خود را بی صرفه مصرف کند . کجا خشم بگیرد و کجا اقتدار داشته شد .

 


بیشتر بخوانید: مورد شیوه های تربیت کودک بیشتر دقت کنید


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک تلفنی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: The Importance of Girls’ Education in Islam | Facts about the …

 

تربیت دختر از دیدگاه اسلام چگونه است؟

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت 3:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 66 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 13
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1173
» بازديد سال گذشته : 1173
» كل بازديد : 14798

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات